Regulamin Sklepu PRZYRODNICZE.pl

1. Właścicielem sklepu jest firma PRZYRODNICZE.pl z siedzibą w Kępnie (63-600 Kępno, ul. Spółdzielcza 4/15, REGON 300446815, NIP PL6191835462).

2. Zamówienia przyjmowane są przez stronę serwisu www.przyrodnicze.pl, drogą mailową: biuro@przyrodnicze.pl lub faxem
62. Wysyłka realizowana jest na terenie Polski i innych krajów europejskich, także Rosji.

3. Warunkiem dokonania zakupów jest prawidłowe wypełnianie formularza, przesłanie zamówienia oraz jego potwierdzenie. Zamówienia długo nie potwierdzone są anulowane (Klient wcześniej otrzymuje maila z przypomnieniem o potwierdzeniu, brak takiego maila może świadczyć o błędnie podanym adresie e-mail).

4. Zamówienia wypełnione błędnie, częściowo, niepotwierdzone, nieopłacone w przypadku deklaracji przedpłaty mogą zostać anulowane.

5. Sklep PRZYRODNICZE.pl przyjmuje zamówienia we wszystkie dni w roku i przez całą dobę.

6. PRZYRODNICZE.pl wystawia dokument sprzedaży: paragon lub fakturę VAT (także pro forma).

7. Wszystkie ceny są cenami brutto, zawierają podatek VAT wg obowiązujących stawek.

8. W przypadku podziału zamówienia na życzenie Klienta na dwie lub więcej paczek, Klient pokrywa wszystkie koszty wysyłki: pełny koszt dla pierwszej paczki oraz 50% wartości kosztu wysyłki dla paczek następnych. W przypadku zamówień z darmową wysyłką wartości paczek wyliczane są dla każdej z przesyłek oddzielnie.

9. Czas realizacji zamówienia (od momentu przyjęcia zamówienia potwierdzonego do momentu nadania paczki) wynosi do 4 dni roboczych, chyba że stan magazynowy produktu (widoczny na karcie produktu) pokazuje inaczej. W przypadku deklaracji płatności przelewem zamówienie zostaje przekazane do realizacji po otrzymaniu należności (przedpłata*). Dzień księgowania wpłaty jest pierwszym dniem realizacji zamówienia. Do czasu realizacji zamówienia nie wlicza się czasu wymaganego na doręczenie przesyłki od momentu nadania (zależny od formy wysyłki).

10. W przypadku niemożności nabycia jednego z zamówionych towarów (brak w magazynie sklepowym lub u dystrybutorów), zamawiający zostanie o tym powiadomimy.

11. Klient może anulować lub modyfikować zamówienie przed nadaniem paczki.

12. Klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru, o czym zobowiązany jest poinformować w ciągu 14 dni od daty doręczenia
(bez konieczności podania przyczyny).

13. Towar zwracany (patrz p.12) jest na koszt Klienta (w przypadku błędów sklepu Klient nie ponosi kosztów zwrotu).

14. Sprzedający w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu zobowiązuje się zwrócić wartość zamówienia przelewem na wskazane konto. Zwrot dotyczy wartości zwracanego towaru oraz kosztów wysyłki. Zwrot dokonywany jest w postaci przelewu na konto bankowe.

15. W przypadku stwierdzenia wady przez pierwszy rok użytkowania Klient ma prawo do reklamacji towaru i w związku z tym naprawy, wymiany (w przypadku istnienia takiej możliwości, dla produktów będących w ciągłej sprzedaży), obniżenia ceny lub zwrotu wartości zakupionego towaru. Koszty naprawy/wymiany ponosi Sprzedający. Reklamacja rozpatrywana jest w 14 dni od daty zgłoszenia. Zawiadomienie najlepiej złożyć w formie pisemnej (biuro@przyrodnicze.pl).

16. Sklep PRZYRODNICZE.pl nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem.

17. Dane użytkowników nie są udostępniane osobom trzecim. Wykorzystywane są wyłącznie do realizacji zamówień, prowadzenia statystyk oraz przesyłania materiałów promocyjnych - tylko ze sklepu (jeżeli Klient wyraził taką wolę poprzez dodanie adresu do subskrypcji).

17. W sprawach nie objętych Regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

18. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Cena produktów uwzględnia koszty gospodarowania odpadami.

-------------------
* dla instytucji istnieje możliwość wystawienia faktury terminowej lub proformy. Prosimy w takich przypadkach o kontakt mailowy.
Ładowanie...