Lokalizator GPS Bushnell BackTrack Point

Dostępność: chwilowo niedostępny

Nr produktu: mi-0036

W sklepie dodano: 6 grudnia 2010

udostępnij

Cena: 349,00

Lokalizator GPS Bushnell BackTrack Point

Małe, lekkie i bardzo poręczne
urządzenie, którego intuicyjna obsługa pozwoli korzystać z jego zalet nawet najbardziej niechętnym wobec technicznych nowinek osobom.

Bez konieczności wgrywania map, czy mozolnego wystukiwania danych zaznaczysz dowolną lokalizację, a następnie wrócisz do niej, jak po przysłowiowym sznurku nawet z odległości 1000 kilometrów! Niezależnie od tego, czy jesteś w lesie (
np. przy lokalizowaniu dziupli ptaków lub stanowisk roślin), obcym mieście, czy na parkingu ulubionego centrum handlowego, backtrack bezbłędnie poprowadzi Cię na miejsce.

Do obsługi urządzenia służą dwa przyciski:

► lewy - ON/OFF - włączający i wyłączający, umożliwiający zmianę zapisywanego rekordu (dom, samochód, ciekawe miejsce) oraz przełączający na tryb pracy kompasu magnetycznego,
► prawy - Θ - przycisk zapamiętania lokalizacji oraz podświetlenia tarczy.

 

Duży ekran o wymiarach 41 x 36 mm wyświetla wyraźne, ostre cyfry i symbole. Podświetlenie pozwala korzystać z niego w ciemności i złych warunkach oświetleniowych. U góry ekranu znajdują się wskaźniki:
► naładowania baterii,
► siły sygnału satelity.

Po zapisaniu punktu orientacyjnego (rekordu) urządzenie
można wyłączyć bez obawy o utratę zapisanych współrzędnych. Zapis zostanie odtworzony po następnym uruchomieniu.

Tarcza posiada
duże, czytelne cyfry wskazujące dystans (ew. wartość kompasu wyrażoną w stopniach) do wybranego puntu.

Urządzenie działa
w trybie aktywnym, co oznacza, że dla poprawności zapisu/odczytu pozycji wymagany jest odbiór sygnału, co najmniej, 3 satelitów systemu GPS. Informacja o braku sygnału wyświetlana jest nad cyframi jako pulsująca ikona satelity - świecąca się stale satelita oznacza sygnał, na podstawie którego, możliwy jest precyzyjny pomiar. Wyższość takiego rozwiązania polega na tym, że cała kula ziemska objęta jest zasięgiem Global Positioning System, który działa niezależnie od sieci energetycznych, zasięgu telefonii komórkowej, czy w końcu gęstości zaludnienia. Co ważne, Backtrack nie potrzebuje żadnych map, aby wskazać drogę powrotną! Jest to przewaga w stosunku do typowych nawigacji GPS, które nie pomogą nam w lesie ani nad jeziorem, by szybko odnaleźć samochód na parkingu.

Lokalizator jest zasilany dwiema bateriami typu AAA (tzw. cienki paluszek). 


Odporny na zawilgocenie
(padający deszcz, ochlapanie, parę wodną) posiada wygodny karabinek do zamocowania urządzenia na szlufce, troku lub o-ringu.

Urządzenie jest objęte 12-miesięczną gwarancją.


Dane techniczne:

Model: BackTrack
Wymiary:
► długość 82 mm
► szerokość 54 mm
► grubość 19 mm
Zasilanie: 2xAAA (nie załączone w komplecie)
Odbiornik GPS: uBLOX
Producent: Bushnell, USA

Oblicz ratę
Ładowanie...