Luneta Levenhuk Blaze 100 PRO

Dostępność: chwilowo niedostępny

Nr produktu: lh-0015

W sklepie dodano: 8 sierpnia 2013

udostępnij

Cena: 1891,75

Luneta Levenhuk Blaze 100 PRO

Levenhuk Blaze 100 PRO to najsilniejszy model o dużej aperturze w serii lunet Blaze PRO. Luneta zapewnia powiększenie do 75x, a średnica soczewek obiektywowych to 100 mm. Luneta jest kompatybilna z teleskopami dla amatorów ze względu na jej optyczne właściwości. Co więcej, korpus lunety zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi; układ optyczny nie zachodzi mgłą a powiększenie można dowolnie dostosować w dużym zakresie. Luneta Levenhuk Blaze 100 PRO będzie prawdziwą gratką dla odkrywców różnorodności dzikiej natury.

Jej konstrukcja korzysta z wysokiej jakości układu optycznego, który składa się z soczewek obiektywowych o dużej aperturze, siedmioelementowego okularu i soczewek pokrytych powłokami. Cały układ dostarcza szczegółowego obrazu o wysokiej jakości i odpowiednim odwzorowaniu kolorów. Dzięki niemu zobaczysz wyraźne i jasne obrazy bez zakłóceń konturów na całym polu widzenia, nawet podczas obserwacji o świcie i zmierzchu. Zakrzywiony okular z pewnością przyda się podczas obserwacji w obszarze okołozenitalnym. Miłośnicy robienia zdjęć przyrody docenią możliwość przystosowania lunety do statywu.

Należy też wspomnieć tutaj o wodoodpornym korpusie. Nie pozwala on na przedostawaniu się deszczu, kurzu czy brudu do układu optycznego. Azotowe wypełnienie zapobiega osadzaniu się pary wodnej na soczewkach podczas nagłych zmian temperatur.

Zalecamy zamontowanie lunety na standardowym statywie o gwincie 1/4”, aby zapewnić wygodę prowadzonych obserwacji. Zestaw obejmuje niewielki statyw stołowy niezbędny do prowadzenia obserwacji przy dużym powiększeniu. Dzięki temu zmniejszone zostaje zjawisko drżenia obrazu.

Ze zmiennym powiększeniem tak
Powłoka układu optycznego pełną, wielowarstwowa powłoką
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm 100
Powiększenie, x 25–75
Pole widzenia, ° 1,7–0,9
Oddalenie źrenicy wyjściowej, mm 20–18
Makro, m 10
Pole widzenia przy 1000 m 30–16
Wodoszczelność tak
Korpus plastikowy
Zastosowanie Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia.
Okulary 7 elementy zdejmowane metalowe
Odległość od okularu do źrenicy, mm 4–1,33
Średnica okularu 1,93

Oblicz ratę
Ładowanie...