Teleskop refrakcyjny Meade Infinity 50 mm AZ

Dostępność: chwilowo niedostępny

Nr produktu: lh-0334

W sklepie dodano: 28 maja 2019

udostępnij

Cena: 325,00

Teleskop refrakcyjny Meade Infinity 50 mm AZ

Teleskop refrakcyjny Meade Infinity 50 mm AZ to instrument przeznaczony dla początkujących, który umożliwia obserwacje Księżyca, Marsa, Jowisza i Saturna. Teleskop pozwala również oglądać gwiazdy z gromady Plejad i Mgławicy Oriona. Nadaje się on także do prowadzenia obserwacji obiektów naziemnych. Głównymi cechami teleskopu są łatwość obsługi i bogaty zestaw akcesoriów. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzenia obserwacji.

Teleskop mocowany jest na montażu azymutalnym. Z jego pomocą możesz przesuwać tubę optyczną w pionie i w poziomie. Nawigacja do wybranych obiektów jest szybka i prosta. Zapoznanie się z obsługą instrumentu trwa tylko kilka minut. Aluminiowy stelaż teleskopu zapewnia znaczną regulację wysokości. Na nogach stelażu możesz zainstalować tackę na akcesoria.

W skład zestawu wchodzą wszystkie niezbędne akcesoria optyczne – trzy okulary pozwalające na wybór powiększenia pomiędzy x30 a x150. Dwie soczewki Barlowa dołączone do zestawu podwajają działanie optyki. Lustro diagonalne 90° zapewnia odpowiednie wyświetlanie obrazów przydatne w obserwacjach obiektów naziemnych. Dodatkowo, zestaw zawiera specjalne oprogramowanie planetarium – dzięki niemu szybko posiądziesz wiedzę na temat różnych obiektów nieba i nauczysz się podstaw astronomii.

Oprogramowanie AutoStar Suite Astronomer Edition nauczy Cię poruszać się po nocnym niebie. Oprogramowanie wyświetla informacje o ponad 10 000 obiektach nieba, takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i mgławice. Możesz wydrukować mapę gwiazd i planować swoje obserwacje. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

Właściwości:
- Do teleskopu dołączone jest wszystko to, co potrzebne do rozpoczęcia pierwszej obserwacji nocnego nieba.
- Ten teleskop refrakcyjny o rozmiarze 50 mm (2”) zapewnia jasny obraz, dzięki czemu doskonale nadaje się do podziwiania zarówno obiektów naziemnych, jak i ciał niebieskich.
- Łatwa obsługa dzięki montażowi azymutalnemu
- W zestawie znajdują się 3 okulary zapewniające małe, średnie i duże przybliżenie do obserwacji szeregu obiektów (Księżyc, planety lub obiekty naziemne).
Do teleskopu dołączana jest płyta DVD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy – planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows).
W zestawie znajduje się także szukacz optyczny 5x24, który pomoże Ci w zlokalizowaniu obiektów do obserwacji.
Oblicz ratę
Ładowanie...