Teleskop zwierciadlany Meade Polaris 114 mm EQ

Dostępność: chwilowo niedostępny

Nr produktu: lh-0344

W sklepie dodano: 31 maja 2019

udostępnij

Cena: 949,00

Teleskop zwierciadlany Meade Polaris 114 mm EQ
 
 
Instrument o wysokiej jakości idealny od przeprowadzania obserwacji Układu Słonecznego i obiektów głębokiego nieba. Teleskop zawsze dostarcza jasnych obrazów bez chromatycznych aberracji. Ten model nadaje się idealnie do prowadzenia obserwacji terenowych.

Do teleskopu Meade Polaris 114 mm dołączono trzy okulary: 6,3 mm (x143), 9 mm (x100) i 25 mm (x36). Co więcej, do zestawu są także dołączone soczewki Barlowa umożliwiające uzyskanie jeszcze większych powiększeń od razu po wyjęciu z pudełka. Szukacz Red Dot pozwala na szybkie zlokalizowanie poszukiwanych obiektów, a oprogramowanie Planetarium na płycie DVD pozwoli Ci się zorientować na nocnym niebie.

Tubus teleskopu mocowany jest na płytce typu Dovetail. Wzmocniony montaż paralaktyczny odpowiada dziennemu ruchowi nocnego nieba. Montaż zawiera regulację mikroruchów i pozwala na montaż napędów. Stalowy statyw zapewnia stabilność urządzenia.

Oprogramowanie AutoStar Suite Astronomer Edition nauczy Cię poruszać się po nocnym niebie. Oprogramowanie wyświetla informacje o ponad 10 000 obiektach nieba, takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i mgławice. Możesz wydrukować mapę gwiazd i planować swoje obserwacje. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

Właściwości:
Do teleskopu dołączone jest wszystko to, co potrzebne do rozpoczęcia pierwszej obserwacji nocnego nieba.
Ten teleskop zwierciadlany o rozmiarze 114 mm (4,5”) zapewnia jasny i szczegółowy obraz, dzięki czemu doskonale nadaje się do podziwiania ciał niebieskich.
Teleskop posiada większy, stabilny montaż paralaktyczny z prętem do regulacji mikroruchów, umożliwiający śledzenie ruchu ciał niebieskich po nocnym niebie.
W zestawie znajdują się 3 okulary zapewniające małe, średnie i duże przybliżenie do obserwacji szeregu obiektów (Księżyc, planety lub obiekty głębokiego nieba).
Do teleskopu dołączana jest płyta DVD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy – planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows).
W zestawie znajduje się także szukacz optyczny, który pomoże Ci w zlokalizowaniu obiektów do obserwacji.

Konstrukcja optyczna teleskop zwierciadlany
Typ systemu Newtona
Apertura, mm 114
Ogniskowa, mm 900
Minimalne użyteczne powiększenie, x 19
Maksymalne powiększenie, x 230
Liczba przysłony f/7,9
Próg rozdzielczości w sekundach kątowych 1,2
Ograniczenie wielkości gwiazdowej 12,8
Okulary 26 mm, 9 mm, 6,3 mm MA, 1,25
Średnica okularu 1,25
Soczewka Barlowa 2x
Szukacz Red dot
Tubus ogniskujący tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Tacka na akcesoria tak
Sterowanie teleskopem ręczny
Montaż paralaktyczny niemiecki
Pokrętła mikroruchów dwuosiowe
Poziom zaawansowania początkujący
Obserwowane obiekty głębokie niebo
Wymiary, mm 1110 x 425 x 200

Oblicz ratę
Ładowanie...